CAD Decor PRO

CAD Decor PRO jest przeznaczony do projektowania każdego rodzaju wnętrz, mieszkalnych użyteczności publicznej i komercyjnych w najdrobniejszych szczegółach. Oprogramowanie to kompleksowe rozwiązanie dla architektów wnętrz łączy w sobie wszystkie funkcje programów CAD Kuchnie 6.X i CAD Decor 2.X oraz możliwości Modułu Renderingu Profesjonalnego. Pozwala na stworzenie oraz pełnej dokumentacji technicznej. W CAD Decor PRO znajdują się bardzo bogate bazy wyposażenia wnętrz, mebli, szafek kuchennych, sprzętu AGD oraz płytek ceramicznych wiodących na polskim rynku producentów. Program zapewnia bogactwo narzędzi projektowych i edycyjnych, różne opcje rysowania i edycji ścian nośnych i działowych, tworzenie obiektów na bazie własnych szablonów, szeroki wybór narzędzi rysunkowych.

Projekt wnętrza

W CAD Decor PRO projektowanie zaczynamy od stworzenia pomieszczenia poprzez jego wyrysowania bądź korzystając z Kreatora lub Edytora Ścian. Moduły te pozwalają na skorzystanie z metody parametrycznej, po prostu wprowadzamy wymiary naszego pomieszczenia. Na tym etapie wprowadzamy również za pomocą kilku kliknięć takie elementy jak okna i drzwi. Tu również wstawiamy inne elementy stałe czyli skosy, wnęki, otwory w ścianach oraz schody. Wszystkie parametry podane na tym etapie możemy korygować w trakcie dalszej pracy.

CAD Decor PRO Kreator ścian

Edytor ścian

Elementy konstrukcyjne

CAD Decor PRO umożliwia wzbogacenie naszego wnętrza o wiele detali stworzonych na bazie pomysłów projektanta. Możemy tworzyć listwy o zdefiniowanych przez nas profilach, blaty lub półki o dowolnym kształcie. Na tym etapie tworzymy również wszelkiego typu zabudowy gipsowo - kartonowe, sufity podwieszane. Możemy również wstawiać poręcze przy schodach, szklane przegrody różnego typu cokoły i podesty o dowolnych parametrach.

Program dzięki bogactwu narzędzi rysunkowych pozwala na stworzenie dowolnego obiektu i wykorzystaniu go w projekcie.

Wyposażenie wnętrz

Po zaprojektowaniu pomieszczenia przystępujemy do jego wyposażenia. Mamy możliwość skorzystania z modeli wyposażenia wnętrz, które zawarte są w CAD Decor PRO. W programie znajdziemy bardzo bogate i stale uzupełniane bazy wyposażenia wnętrz liczących się na polskim rynku producentów mebli, sprzętu AGD, oświetlenia oraz mebli kuchennych. W programie dostępne są m.in.: Moduł Tworzenia i Edycji Własnych Szafek, umożliwiający korzystając jedynie z podania odpowiednich parametrów na zaprojektowanie dowolnej szafki kuchennej, dodania jej do bazy i wykorzystania w kolejnym projekcie.

Konwerter 3D pozwoli nam również na wykorzystanie w naszym projekcie modeli 3D dostępnych w sieci Internet. Modele 3D są udostępniane przez producentów wyposażenia wnętrz na swoich stronach jak również przez użytkowników w bankach modeli 3D. Przekonwertowane modele można dowolnie skalować (proporcjonalnie lub niezależnie we wszystkich trzech osiach wymiarowych), a także zmniejszać gęstość ich siatki, jeśli liczba powierzchni, z których się składają, jest za wysoka, po konwersji modele można dodać do Bazy Użytkownika, a także wykorzystać w aktualnie tworzonym projekcie. Moduł Konwerter 3D zapewnia nieosiągalną dotąd elastyczność w kreowaniu przestrzeni projektowej przy użyciu niepowtarzalnych, unikalnych i ciekawych modeli. Konwerter 3D obsługuje większość popularnych rozszerzeń plików takich jak *. dwg, *.3ds, *.skp, *.dwx oraz wiele innych.

Umożliwia to skomponowanie przez Państwa własnej ulubionych bazy modeli 3D i wykorzystywanie jej w kolejnych projektach.

CAD Decor PRO Konwerter 3D

Konwerter 3D

Płytki ceramiczne i tekstury

CAD Decor PRO wyposażony jest w bazy płytek większości wiodących na polskim rynku producentów. Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych wraz z Edytorem Bazy Płytek oferuje liczne funkcje nanoszenia i edycji płytek, umożliwia szybkie wykonanie efektownej aranżacji pomieszczenia, bazującej na wykorzystaniu płytek ceramicznych wraz z dekoracjami i insertami oraz okładzin ściennych i podłogowych, udostępnionych w bazach producentów lub samodzielnie dodanych przez użytkownika do jego indywidualnej bazy. Oprogramowanie posiada unikalne narzędzia optymalizacji zużycia płytek ceramicznych, funkcje nanoszenia, przesuwania i obracania kafli, zmian parametrów fug oraz samodzielnego tworzenia i zapisywania układów płytek. Do obsługi funkcji związanych z projektowaniem z użyciem płytek służy dodatkowy pasek w trybie wizualizacji. Dodawanie nowych płytek do bazy użytkownika jest możliwe w Edytorze Baz Płytek. Dzięki temu modułowi użytkownik może w prosty i szybki sposób stworzyć swoją własną bazę płytek, wykorzystując jedynie zdjęcia płytek pobrane np. ze strony zagranicznego producenta. Podczas tworzenia własnej bazy użytkownik najpierw tworzy kolekcję, a następnie dodaje do niej płytki z podglądami graficznymi oraz niezbędnymi informacjami, takimi jak: nazwa płytki, kod producenta, rodzaj płytki (podłogowe, ścienne, brzegowe), fugi, narożnik (opcja dostępna tylko dla kolekcji zawierających płytki brzegowe), połysk (w skali 1-100), wymiary (w mm), ilość płytek w opakowaniu (opcjonalnie), wagę (kg/opakowanie, opcjonalnie), cenę netto, VAT, cenę końcową netto i brutto, jednostkę (sztuki lub m2).

CAD Decor PRO wnętrze

Projektowanie płytek ceramicznych

Oświetlenia i właściwości powierzchni

Kluczową dla jakości wizualizacji kwestią jest odpowiednie ustawienie oświetlenia. CAD Decor PRO umożliwia operowanie natężeniem światła w przypadku wszystkich źródeł oświetlenia. DO wyboru mamy halogeny, świetlówki oraz naturalne światło słoneczne. Możemy ustawić zakres na jaki dociera światło, określić jego barwę na ciepłą bądź zimną oraz kolor. Program pozwala na wczytywanie plików *.ies, jeżeli producent lampy dołączył je do modelu. Pliki te określają dokładnie sposób świecenia zgodny z rzeczywistym. Program pozwala również na nadawanie efektu emisji światła wybranym powierzchniom dzięki czemu możemy uzyskać efekt np. neonu.

Równie ważne jest nadanie odpowiednich właściwości powierzchniom, możemy tworzyć powierzchnie lustrzane, matowe a za pomocą funkcji Bump Mapping również sprawiające wrażenie trójwymiarowych, szczególnie przydatne w wypadku tkanin czy betonu. Możliwe jest również nadawanie obiektom efektu przeźroczystości dzięki czemu możemy tworzyć szklane przegrody czy naczynia.

Rendering

Moduł Renderingu Profesjonalnego to nowoczesne narzędzie służące do zaawansowanej wizualizacji zobacz przykłady z galerii . Render PRO potrafi obliczyć globalne oświetlenie pomieszczenia „Global Illumination” oraz rozkład światła rozproszonego „Radiosity”. śledzi również odbicia od powierzchni i załamania promieni w obiektach przeźroczystych „Raytracing”. Dzięki tym algorytmom możliwe jest rendering całego pomieszczenia a nie tylko pojedynczego ujęcia co znakomicie skraca czas tworzenia wizualizacji i nagrywania filmów. Wizualizacje zapisywane są jako pliki *.jpg natomiast filmy w ogólnie dostępnym formacie *.avi.

Dokumentacja techniczna

W CAD Decor PRO możliwe jest tworzenie szczegółowych raportów wraz z wyceną (raporty w formatach *xls i *csv) oraz pełną, profesjonalną dokumentacją projektową dla wykonawców. Program generuje automatycznie dokumentację a projektant może ja w dowolny sposób modyfikować.

Cena programu CAD Decor PRO wynosi 8900 netto

Aktywny pakiet serwisowy gwarantuje dostęp do najnowszej wersji programu. Konieczny jest jedynie dostęp do Internetu oraz podłączony klucz HASP USB. Aktualizacja oprogramowania odbywa się dwa razy w tygodniu. Możliwe jest również przesłanie na życzenie Klienta płyty DVD z pełną i aktualną wersja programu. Pakiet jest aktywny przez rok od zakupu programu. Poza aktualizacją programu zawiera również wsparcie techniczne oraz dostęp do najnowszych baz wyposażenia wnętrz.

Opis techniczny Wymagania sprzętowe

O nas

Od 2011 roku zapewnieniamy kompleksową obsługą projektantów wnętrz, studiów kuchennych. Współpracujemy również z producentami mebli, akcesoriów wyposażenia wnętrz oraz wytwórcami i sprzedawcami płytek ceramicznych. Oferujemy programy do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz. Tworzenie baz wyposażenia wnętrz i baz płytek ceramicznych. Prowadzimy cykliczne szkolenia o różnym stopniu zaawansowania w Warszawie, również z możliwością dojazdu do klienta. Współpracujemy z Urzędami Pracy w zakresie szkolenia osób bezrobotnych, starających się o dotację na założenie własnej działalności z obsługi programów. Zajmujemy się też obsługą posprzedażową.