CAD Decor

CAD Decor nowoczesne narzędzie pracy do tworzenia projektu wnętrza oraz jego wizualizacji, wyceny i pełnej dokumentacji dla wykonawców. Pozwala w krótkim czasie stworzyć precyzyjny projekt o bardzo dobrej jakości wizualnej z profesjonalną wyceną i dokumentacją techniczną. Program umożliwiają wyrysowanie każdego pomieszczania, korzystając z różnych opcje rysowania i edycji ścian. Oferuje również możliwość skorzystania z Kreatora Ścian, który pozwala na edycje gotowych pomieszczeń operując parametrami długości, wysokości i grubości ścian konstruuje własne wnętrze. Daje możliwość szybkiego wstawiania takich obiektów jak drzwi, okna, wnęki, występy, skosy itp. W module Edytor Ścian można dowolnie edytować wyrysowane pomieszczenie, wstawiać ściany działowe, zmieniać wymiary, projektować wnęki tworząc w efekcie dowolne wnętrze.

Projekt wnętrza

Duży wybór narzędzi rysunkowych daje możliwość wprowadzania do projektu obiektów trójwymiarowych takich jak podesty, blaty, schody, sufity podwieszane, ściany działowe, zabudowy gipsowo kartonowe, itp. o dowolnym kształcie.

CAD Decor edytor scian

Edytor Ścian

Płytki ceramiczne

Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych wraz z Edytorem Bazy Płytek oferuje liczne funkcje nanoszenia i edycji płytek, umożliwia szybkie wykonanie efektownej aranżacji pomieszczenia, bazującej na wykorzystaniu płytek ceramicznych wraz z dekoracjami i insertami oraz innych okładzin ściennych i podłogowych, udostępnionych w bazach producentów lub samodzielnie dodanych przez użytkownika do jego indywidualnej bazy (opcja dostępna tylko z Edytorem Baz Płytek). Do obsługi funkcji związanych z projektowaniem z użyciem płytek służy dodatkowy pasek w trybie wizualizacji. Dodawanie nowych płytek do bazy użytkownika jest możliwe w Edytorze Baz Płytek. Dzięki temu modułowi użytkownik może w prosty i szybki sposób stworzyć swoją własną bazę płytek, wykorzystując jedynie zdjęcia płytek pobrane np. ze strony zagranicznego producenta. Podczas tworzenia własnej bazy użytkownik najpierw tworzy kolekcję, a następnie dodaje do niej płytki z podglądami graficznymi oraz niezbędnymi informacjami, takimi jak: nazwa płytki, kod producenta, rodzaj płytki (podłogowe, ścienne, brzegowe), fugi, narożnik (opcja dostępna tylko dla kolekcji zawierających płytki brzegowe), połysk (w skali 1-100), wymiary (w mm), ilość płytek w opakowaniu (opcjonalnie), wagę (kg/opakowanie, opcjonalnie), cenę netto, VAT, cenę końcową netto i brutto, jednostkę (sztuki lub m2).

 

CAD Decor płytki ceramiczne

Układania płytek ceramicznych

Bazy wyposażenia wnętrz

Dołączone zostały stale rozbudowywane, obszerne bazy danych wyposażenia wnętrz, zarówno uniwersalnych, jak i pochodzących z oferty renomowanych producentów, możliwe jest również komponowanie przez użytkownika własnej bazy oraz konwertowanie brył modeli 3D. Konwerter 3D umożliwia użytkownikom programów konwertowanie plików zapisanych w formatach innych niż używane przez w/w programy do autorskiego formatu CAD Projekt K&A – DWX. Dzięki niemu zyskują Państwo niczym nieograniczoną swobodę w wykorzystaniu modeli powstałych przy użyciu innych aplikacji do tworzenia własnej, indywidualnej biblioteki modeli 3D, program pozwala na konwertowanie plików w następujących formatach:
DWG - format programu AutoCAD; format ten był dotychczas odczytywany przez CAD Decor i CAD Kuchnie jednak jedynie w wersji 3DFace; obecnie istnieje możliwość odczytywania i konwertowania również modeli 3DSolid, których do tej pory programy firmy CAD Projekt K&A nie obsługiwały – warunkiem przeprowadzenia konwersji pliku 3DSolid na 3DFace jest praca w środowisku.4CAD (nie działa w środowisku BricsCAD),
DXF – bardzo popularny format stworzony przez Autodesk, odczytywany przez AutoCAD i 3D Studio oraz wiele innych programów,
3DS - format pliku programu 3D Studio Max i wielu innych,
SKP - format pliku programu Google Sketch Up,
PLY, STL, OBJ, LWO, OFF, DAE - standardowe formaty wykorzystywany w wielu programach do tworzenia grafiki trójwymiarowe,
CTM - format programu Open CTM,

 

Konwerter 3d

Przekonwertowane modele można dowolnie skalować (proporcjonalnie lub niezależnie we wszystkich trzech osiach wymiarowych), a także zmniejszać gęstość ich siatki, jeśli liczba powierzchni, z których się składają, jest za wysoka. Po konwersji modele można dodać do „Bazy Użytkownika”, a także wykorzystać w aktualnie tworzonym projekcie. Moduł Konwerter 3D zapewnia nieosiągalną dotąd elastyczność w kreowaniu przestrzeni projektowej przy użyciu niepowtarzalnych, unikalnych i ciekawych modeli.

sypialnia Konwerter 3D

Konwertertowanie

Moduł Renderingu Profesjonalnego

Dodatkowym narzędziem przeznaczonym do szybkiego tworzenia wysokiej jakości wizualizacji, dostępnym opcjonalnie jest Moduł Renderingu Profesjonalnego - Render PRO , wykorzystuje on zaawansowane algorytmy Global Ilumination - zobacz przykłady z galerii.

sypialnia cad decor render pro

Render PRO


Podczas pracy w wizualizacji dostępne są liczne funkcje edycji oświetlenia w tym możliwość wczytywania własnych plików IES określających sposób dystrybucji światła.

 

Pakiet serwisowy

Aktywny pakiet serwisowy gwarantuje dostęp do najnowszej wersji programu. Konieczny jest jedynie dostęp do Internetu oraz podłączony klucz HASP USB. Aktualizacja oprogramowania odbywa się dwa razy w tygodniu. Możliwe jest również przesłanie na życzenie Klienta płyty DVD z pełną i aktualną wersja programu. Pakiet jest aktywny przez rok od zakupu programu. Poza aktualizacją programu zawiera również wsparcie techniczne oraz dostęp do najnowszych baz wyposażenia wnętrz.

Cena netto programu CAD Decor to 4900 zł.

Instrukcja obsługi Opis techniczny Wymagania sprzętowe

O nas

Od 2011 roku zapewnieniamy kompleksową obsługą projektantów wnętrz, studiów kuchennych. Współpracujemy również z producentami mebli, akcesoriów wyposażenia wnętrz oraz wytwórcami i sprzedawcami płytek ceramicznych. Oferujemy programy do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz. Tworzenie baz wyposażenia wnętrz i baz płytek ceramicznych. Prowadzimy cykliczne szkolenia o różnym stopniu zaawansowania w Warszawie, również z możliwością dojazdu do klienta. Współpracujemy z Urzędami Pracy w zakresie szkolenia osób bezrobotnych, starających się o dotację na założenie własnej działalności z obsługi programów. Zajmujemy się też obsługą posprzedażową.